Peljto dosudio još jedan penal u Ligi prvaka: Rangers poražen, remi Monaca i PSV-a

0

U najzanimljivijoj utakmici večeri u trećem pretkolu Lige prvaka, Monaco i PSV su remizirali 1:1 u Kneževini.

Domaćin je imao inicijativu većim dijelom utakmice, ali se morao spašavati poraza jer je PSV vodio golom Veermana iz 38. minute.

Jurio je poravnanje od tada Monaco, a do njega je stigao deset minuta prije kraja utakmice. Tada je nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane Mataza mrežu Električara zatresao Disasi. Tako je postavio konačnih 1:1.

Uzbudljivi snimci iz Neuma: Šta su ribari otkrili u moru?

Biti fudbalski sudija ravno je "Sizifovom poslu": Irfan Peljto otkriva sve "čari" ovog poziva

U teškoj poziciji pred revanš bit će škotski Rangersi, koji su u Belgiji poraženi od Royale Union St. Gilloiisea sa 2:0.

Na ovoj utakmici je pravdu dijelio bh. arbitar Irfan Peljto, a belgijski tim je slavio golovima Teume u 27. i Vanzeira u 76. minuti. Vanzeiro je gol postigao iz penala, a za Peljtu je to drugi dosuđeni penal na dvije utakmice koje je sudio ove sezone u Ligi prvaka.

Podsjetimo, on je dosudio i jedan penal za Zurich u porazu od Qarabaga u drugom pretkolu (3:2), piše SC Sport.