Ovaj čovjek želi do 1.000 golova: Cristiano Ronaldo uradio nešto što niko nije u saudijskoj ligi

0

Portugalski nogometni majstor Cristiano Ronaldo zaključio je svoju prvu punu sezonu Saudijske profesionalne lige u velikom stilu nakon što je oborio rekord za najviše golova postignutih u sezoni.

U susretu posljednjeg, 34. kola Al Nassr je pobijedio Al Ittihad sa 4:2, a Ronaldo je postigao dva gola čime je stigao do rekordne brojke od 35 golova u sezoni. Dosadašnji rekord držao je bivši napadač Al Nassra Marokanac Abderrazak Hamdallah, koji je postigao 34 gola u sezoni 2018/19.

Portugalac je u 45. minuti pogodio za 1:0, a 69. minuti je na asistenciju hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića povećao prednost domaćina.

Saobraćajna nesreća u Sarajevu, dvije osobe zatražile ljekarsku pomoć

Strijelci su bili i Gharreb (79'), te Al Nemer (90+5'), dok su kod Al Ittihada strijelci bili Al Shamrani (89') i Fabinho (90+2').

Naslov saudijskog prvaka osvojio je Al Hilal sa 96 bodova, dok je Al Nassr drugi sa 82 boda, piše Sportklub.