Odlična utakmica na Elland Roadu: Čekićari slavili nakon preokreta

0

Sjajno je počelo i 12. kolo engleskog Premiershipa, a na Elland Roadu je viđen preokred i slavlje West Hama nad Leedsom od 1:2.

Leeds je poveo nakon penala u 6. minuti u ranoj fazi utakmice, a treba reći da je taj jedanaesterac realiziran tek iz drugog pokušaja, pošto je prvi put Fabianski zaustavio Klicha, ali je sudija odlučio da ponovi izvođenje najstrožije kazne jer golman gostiju nije s obje noge bio na liniji.

Ipak, Čekićari su smogli snage i u nastavku utakmice stigli do preokreta i to golovima nakon prekida, piše scsport.ba.

Prvo Soucek u 25. minuti pogađa nakon ubačaja Bowena iz kornera, a deset minuta prije kraja Cresswell centrira iz slobodnjaka, a Ogbonna golom donosi pobjedu West Hamu od 1:2.

West Ham je sada na petom mjestu na tabeli sa 20 bodova, a Leeds ima šest manje i 14. je.