Odličan finiš prvog poluvremena: Maroko sjajnim golom En-Nesyrija vodi protiv Portugala

1

Maroko i Portugal danas na stadionu Al Thumama igraju treću utakmicu četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Kataru, a prvo poluvijeme je završeno u korist Maroka koji vode 1:0.

U 42. minuti En Nesyri je nadskočio Costu i glavom je pogodio za 1:0.

Bruno Fernandes je nekoliko minuta kasnije pogodio prečku, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Žetva očarala Sarajevo: Na sceni NPS izveden balet kojim je sve počelo prije 74 godine

Kada je riječ o statistici, posjed lopte je na strani Portugalaca, ali Marokanci su strpljivo čekali svoju šansu i iznenadili odbranu Portugala.

I u sudijskoj nadoknadi Maroko je imao šansu. Ounahi bježi u kontru i odlično odigrava na lijevu stranu za Attiat-Allaha koji iz prve puca pored gola.

Bolji iz utakmice Maroko - Portugal igrat će protiv pobjednika susreta Engleska - Francuska.