Novi krah Barcelone: Ni magije Pjanića u finišu susreta nisu pomogle

0
N. I.

U okviru 8. kola španske Primera lige na stadionu Mendizorrotza snage su odmjerili Alaves i Barcelona, a konačan rezultat bio je 1:1.

U prvih 30 minuta utakmice, Barcelona je dominirala te je imala nekoliko izglednih prilika preko Fatija i Messija.

Odbrana Barcelone je u 31. minuti napravila veliku grešku i napadač Luis Rioja je postigao pogodak.

Do kraja prvog poluvremena, Barcelona je imala nekoliko dobrih prilika, od kojih se posebno izdvaja ona iz 45. minute kada je Messijev šut golman Alavesa Fernando Pacheco izvrnom intervencijom odbranio.

Na početku drugog poluvremena Barcelona je krenula agresivno, te je preko Fatija i Messija opasno zaprijetila protivničkom golmanu. Naš as Miralem Pjanić je odigrao sjajnoi drugo poluvrijeme, kada je u 46. minuti ušao u igru.

U 63. minuti Barcelona je došla do boda, preko francuskog napadača Antoine Griezmanna.

U nastavku meča, Barcelona je napadala ali se rezultat nije mijenjao.

U 88. minuti Miralem Pjanić je sa 20-ak metara odlično šutirao, ali je golman Alavesa bio na visini zadatka.

Kasnije je imao još nekoliko magičnih dodavanja, ali njegovi saigrači nisu znali sve to pretvoriti u pobjedu.

Našu zvijezdu hvalili su na društvenim mrežama nakon utakmice.

Mnogi su uvjereni da je Mire trebao početi susret od prve minute, jer je Barcelona sa njegovim ulaskom dobila mnogo u napadu.

Barcelona je sa ovim bodom ostala na 12. mjestu na tabeli.