Novi kiks Veleža: Rođeni u Gabeli podijelili bodove s Igmanom

1

Fudbaleri Veleža i Igmana iz Konjica odigrali su danas neriješeno (1:1) u Gabeli u zaostalom meču 2. kola Premijer lige BiH.

Rođeni su sjajno otvorili susret i poveli već u 7. minuti utakmice kada je pogodio Haskić. Ipak, hladan tuš za Amara Osima stigao je pred kraj prvog dijela, tačnije u 36. minuti kada za poravnanje pogađa Jakupović.

U drugom poluvremenu Velež je igrao daleko bolje i stvorio nekoliko odličnih prilika preko Anđušića, Hasanovića i Vehabovića. Najveću šansu imao je ovaj posljednji i to u sudijskoj nadoknadi, ali prečka je spasila tim iz Konjica.

Nermin Nikšić: Mi kao pravi štreberi odradili svoj dio posla i spremili prijedlog Izbornog zakona

Velež nakon novog kiksa ostaje šesti na tabeli sa svega pet bodova iz četiri meča, dok je Igman dva mjesta ispod sa bodom manje.

U drugom meču koji je počeo u istom terminu Tuzla City je pobijedila Posušje sa 3:0. Pogađali su Mehidić i dva puta Nargalić.