Nova sramota za Chelsea: Kod kuće ga je deklasirala 16. ekipa lige
Fudbaleri Nottingham Foresta praktički su osigurali opstanak u engleskoj Premier ligi gostujućom pobjedom od 1:3 nad Chelseajem u susretu 35. kola.
Taiwo Awoniyi (2', 52') s dva i Igor Jesus (15' - p) s jednim golom odveli su "Šumare" do velike prednosti, da bi Joao Pedro (90+3') na samom kraju utakmice ublažio poraz domaćih koji su tako izgubili šestu prvenstvenu utakmicu zaredom, ali ipak nisu i šesti put zaredom ostali bez postignutog gola.
Bila je to zaista blijeda izvedba momčadi iz Londona čiji su navijači vrlo rano krenuli napuštati stadion. S druge strane, Forest je bio nemilosrdan sa svojom rezervnom momčadi. Onu udarnu čuvaju za polufinale Europa lige.
EP BiH za Radiosarajevo.ba: "Pozivamo organe Grada Mostara da ukinu neosnovano provedene radnje"
Nottingham je i dalje 16. na tabeli ali sada ima 42 boda, šest više od 18. West Ham Uniteda, koji je u zoni ispadanja, dok je Chelsea deveti sa 48 bodova.
Vodi Arsenal sa 76 bodova, šest manje uz dvije utakmice manje ima drugi Manchester City koji kasnije u ponedjeljak gostuje kod Evertona.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.