Nogometni skandal: Istražuje se utakmica Arsenala?

0

Veliki skandal je na pomolu. Poljski portal TVP Sport tvrdi kako postoje ozbiljne indicije da su dvije utakmice prvog pretkola Konferencijske lige namještene.

Jedna od utakmica za koju se sumnja da je namještena je bila ona između Arsenala iz Tivata i Alashkerta koji je odigran u Podgorici.

Domaćin je izgubio s visokih 6:1, a navodno je uživo stiglo više uplata od 250 hiljada eura (oko 489 hiljada KM) na 2+ gola u prvom poluvremenu.

Premijera mjuzikla 'Pinocchio' oduševila sarajevsku publiku

To je izazvalo sumnje jer je u 35. minuti rezultat bio 0:0, a onda su do kraja poluvremena pala baš dva gola. Poljaci pišu kako je u nekim kladionicama koeficijent za to uoči prvog gola bio i preko 30.

Uplate su nastavljene i u drugom dijelu kada se uplaćivalo na 5+ i 7+ golova na utakmici. Još uvijek nije poznato u kojoj je fazi istraga i hoće li i kako klubovi biti kažnjeni, piše Jutarnji.hr.