Nogometna euforija trese Konjic: Igman je novi član Premijer lige BiH!

1

Danima je nogometna groznica tresla Konjic, a danas se desio vrhunac i velika fešta – Igman je osigurao plasman u m:tel Premijer ligu BiH!

Pred ispunjenim tribinama konjičkog stadiona, domaći tim je savladao Goražde sa 2:0 u susretu posljednjeg kola Prve lige FBiH i tako “zakapario” šampionsku titulu u ovom rangu takmičenja.

Goražde se pokazalo kao tvrd orah, na poluvremenu je rezultat glasio 0:0, da bi mrežu gostiju načeo Nermin Alagić u 54. minuti. Sve dileme o pobjedniku otklonio je Adnan Hrelja, kada je poentirao za konačnih 2:0 u 71. minuti.

Crkva u BiH bori se s iseljavanjem: Katolička zajednica upola manja

Tako je Igman stekao status premijerligaša prvi put u klupskoj historiji, dok u niži rang sele Travnik, Mladost, Jedinstvo i Tomislav, piše SC Sport.