Nezapamćen potop Hrvatske u Osijeku: Austrija protutnjala Gradskim vrtom

0

Reprezentacija Austrije potopila je večeras Hrvatsku u Osijeku sa 3:0 u duelu 1. kola grupe 1 lige A Lige nacija.

Hrvatska je bila favorit u ovom duelu i zbog jačeg igračkog kadra ali i zbog činjenice da je svih pet dosadašnjih susreta protiv Austrije rješavala u svoju korist.

Ipak, vrlo raspoloženi Austrijanci večeras su očitali fudbalsku lekciju našim susjedima na Gradskom vrtu.

Banke zatvaraju račune osobama s američke crne liste, Čavara se žalio Vijeću ministara BiH

Marko Arnautović je pogodio za 0:1 u 41. minuti, da bi u drugom dijelu utakmice Gregoritsch i Sabitzer riješili pitanje pobjednika.

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić u drugom poluvremenu ubacio je u igru i Luku Modrića kojeg je odmarao zbog finala Lige šampiona, ali ni on mu nije pomogao.

U drugom duelu ove grupe također se desilo iznenađenje jer je Danska pobijedila u gostima Francusku sa 2:1.

Karim Benzema je doveo Francuze u prednost u 51. minuti, ali 17 minuta kasnije za 1:1 pogađa Cornelius. Napadač Trabzonspora minut prije kraja utakmice postiže i drugi gol za konačnih 2:1 za Dansku.

Da to ne bude kraj šokantnim rezultatima večeras pobrinula se selekcija Nizozemske. Ona je u Briselu potopila Belgiju sa čak 4:0. Golove su postigli Bergwijn, Depay dva puta i Dumfries.