Neviđena drama u Bundesligi i veliki preokret: Bayern 'ukrao' titulu Borussiji ispred nosa

0

Bayern Munchen osvajač Bundeslige za sezonu 2022/23!

Na poluvremenu posljednjeg kola Bundeslige rezulati su zanimljivi, a Bayern je trenutno bliži titulu prvaka.

Koln - Bayern 1:2

Bavarski gigant je do prednosti došao u osmoj minuti susreta, kada je mrežu Kolna zatresao Kingsley Coman koji je pucao s ruba šestnaesterca i zabio u desne rašlje. Leroy Sane je upisao asistenciju.

Pošaljite nam svoju playlistu i budite gost muzički urednik na Radio Sarajevu!

Novi gol aktuelni prvak Njemačke postigao je u 45. minuti, a strijelac je bio upravo asistent prvog gola - Leroy Sane. VAR se gledao i gol je poništen. Ostalo je 1:0 na poluvemenu.

COMAAAANNNN!!! ⚽ Perfect start ⚡

Posted by FC Bayern München on Saturday, May 27, 2023

U drugom dijelu, Bavarci su držali vodstvo i 'jednim uhom' odsluškivali vijesti iz Dortumunda.

Kada se očekivala pobjeda Bayerna i nova titula - sudija Jablonski svirao je penal za Koln. Strijelac sa 'bijele tačke' bio je Dejan Ljubičić. Igrala se 69. minuta.

U 89. minuti novi gol za novu titulu Bayerna - Musaila je bio strijelac za 2:1 i veliko slavlje Bavaraca.

🏆 𝐅𝐂 𝐁𝐀𝐘𝐄𝐑𝐍 𝐀𝐑𝐄 𝟐𝟎𝟐𝟐/𝟐𝟑 𝐁𝐔𝐍𝐃𝐄𝐒𝐋𝐈𝐆𝐀 𝐂𝐇𝐀𝐌𝐏𝐈𝐎𝐍𝐒! 🏆 #MiaSanMeister

Borussia Dortmund - Mainz 2:2

Borussia Dortmund je doživjela šok u 15. minuti susreta. Andreas Hanche-Olsen je bio strijelac nakon kornera.

Minutu kasnije (16.) tim iz Dortmunda je izborio jedanaesterac. Slabo je pucao Sebastian Haller, a  u junaka se pretvorio golman Finn Dahmen.

Novi šok za domaće navijače uslijedio je u 22. minuti, kada je Karim Onisiwo "zaledio" Milionere za 2:0, što je bio i rezultat prvog dijela.

⏸️ Halbzeit. Egal was war: In den zweiten 45 Minuten alles reinpfeffern und immer dran glauben!