Neizvjesna utakmica u Bosanskom Novom: Borac pobijedio Željezničar

1

Fudbaleri Borca pobijedili su u Bosanskom Novom Željezničar 2:1 u 6. kolu Premijer lige BiH.

Željezničar je dobro ušao u meč i prvu veliku šansu imao već u 5. minuti. Santon je prošao po lijevoj strani, ubacio do Haračića, a lopta se na kraju opet odbija do Santosa koji pogađa stativu.

Stigle su prve lubenice: Saznajemo odakle dolaze i po kojoj cijeni se prodaju u BiH

Kasnije je Borac pokušao preko Lukića i Piščevića, ali ni jedan nije bio precizan.

U 14. minuti domaćin je došao do vodstva. Zakarić je oštro ubacio iz kornera, a Vego je pogodio vlastitu mrežu.

Željezničar je potom preuzeo terensku inicjativu ali nije stvarao šanse. U 34. minuti Borac je imao veliku priliku preko Benjamina Tatara, ali njegov udarac je u posljednji trenutak izblokiran.

Borac dolazi do 2:0 u 41. minuti. Ponovo je bio korner, ponovo je ubacio Zakarić, a lopta je došla do Vojnovića koji pogađa za 2:0.

U posljednjim trenucima prvog dijela Zakarić je imao dobru priliku, ali Bender spašava gosta.

Kraj prvog poluvremena. 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Saturday, August 20, 2022

U uvodnim minutama nastavka meča nije se dešavalo ništa vrijedno pomena. U 61. minuti Kulašin je imao dobru priliku za Borac, ali slabo je šutirao.

U 76. minuti Željezničar dobija penal nakon što je u kaznenom prostoru pao Semir Štilić. Isti igrač preuzima odgovornost i pogađa za 2:1.

Samo pet minuta kasnije Beganović je zamalo vratio stvari na početak. Ipak, njegov udarac s 15-ak metara sjajno brani Pavlović. Beganović je novu priliku imao u 90. minuti, ali njegov udarac je izblokiran.

Do kraja meča nije bilo promjene i Borac je osvojio važna tri boda.