Navijač Fenerbahčea umro od posljedica srčanog udara nakon gola u 90. minuti

0

Jučer je odigran veliki istanbulski derbi između Galatasaraya i Fenerbahcea, a na kraju se slavili gosti sa 2:1.

Kao po običaju i ovaj derbi je donio veliku dramu. Crveni kartoni, neredi na tribinama, golovi, preokreti, tuče na terenu i van njega uobičajen su folklor na međusobnim utakmicama najvećih turskih ekipa.

Galata je prva povela u 16. minuti golom Kerema Akturkoglua, ali je stvari na početak vrlo brzo vratio Mesut Ozil.

Sastanak Trojke i ambasadora PIC-a: Ugrožavanje ustavnog ustrojstva BIH neće proći bez odgovora

Sami kraj meča donio je veliku dramu. Domaći su postigli pogodak šest minuta prije kraja meča, ali je on nakon konsultacija sa VAR-om poništen.

Tu nije bio kraj drame. Duboko u sudijskoj nadoknadi Portugalac Crespo je pogodio uz dosta sreće za veliku pobjedu svoje ekipe.

Ahmet Uysal (60) je utakmicu gledao u jednom kafiću, a kad je njegova momčad zabila gol za pobjedu, nesretnom Ahmetu je pozlilo i preminuo je od posljedica srčanog udara.

Nećak Ahmeta Uysala Ercan Uysal potvrdio je tu informaciju za turske medije:

"Bio je toliko fanatičan navijač da je na zidu svoje kuće imao izvezen amblem Fenerbahčea i tursku zastavu. Utakmica je bila vrlo uzbudljiva. Kada je Fenerbahče, koji je toliko volio, zabio gol, moj ujak nije mogao podnijeti ovo uzbuđenje i srušio se na zemlju. Odveli smo ga u bolnicu, ali nije mu bilo spasa. Naša bol je velika", rekao je.