Nastavljena dominacija Intera: 'Nerazzurri' razbili Atalantu za 11. pobjedu u nizu

0

Fudbaleri Intera nastavili su dominaciju u italijanskom prvenstvu, gdje su večeras u okviru 21. kola razbili Atalantu s 4:0 i učvrstili se na liderskoj poziciji.

'Nerazzurrima' je to bila osma uzastopna pobjeda u Seriji A, a ukupno 11. u svim takmičenjima.

Do pobjede nad Atalantom došli su golovima Mattea Darmiana (26'), Lautara Martineza (45+1'), Federica Dimarca (54') i Davidea Frattesija (72').

Kolinda Grabar Kitarović ima svoj biznis: Pročitajte koliko je novca zaradila prošle godine

Time su došli do učinka od 69 bodova, što je 12 više u odnosu na drugoplasirani Juventus, a čak 16 u odnosu na treći Milan.

Ranije danas Napoli je kao gost deklasirao Sassuolo s 1:6 i to nakon što je bio u rezultatskom zaostatku.

Uroš Račić je u 17. minuti pogodio za vodstvo domaćina, a u nastavku je uslijedio preokret gostiju preko Amira Rrahmanija (29') i Victora Osimhena (31', 41').

Osimhen je kompletirao hat-trick u 47. minuti, pogodivši za 1:4, a do kraja je Khvicha Kvaratskhelia zabio još dva gola za goste (51', 75').

Napoli je trenutno deveti na tabeli s 40 bodova, te je na minus četiri u odnosu na šestu Romu.