Najveći njemački klub: Bayern danas slavi 120. rođendan

O. K.

Jedan od najvećih evropskih klubova i najtrofejniji klub Njemačke, Bayern, osnovan je na današnji dan prije 120 godina.

Jedini je klub koji nikada nije ispao iz Bundeslige, a čak 29 puta osvojio je ligu, a 19 puta DFB kup.

U domaćem prvenstvu još su osam puta osvojili Superkup, dok su Liga kup osvojili šest puta.

Na internacionalnim takmičenjima, klub iz Bavarske može se pohvaliti sa pet naslova Lige prvaka, jednim UEFA kupom, jednim trofejem Kupa pobjednika kupova, dok su dva puta osvajali Internacionalni kup prvaka.

Domaći trofeji - undefined

Također su jednom osvojili Svjetsko klupsko prvenstvo, a u svojim vitrinama, njemački klub ima i jedan UEFA-in Superkup.