Mundijal u Kataru: Senegal savladao Katar, domaći postigli prvi gol u historiji svjetskih prvenstava

0
A. Ka.

U okviru grupe A Svjetskog prvenstva u Kataru Senegal je savladao Katar.

Rezultat je na kraju glasio 1:3.

Ovim porazom domaći su ostali skoro bez ikakvih šansi, budući da su poraženi i u prvoj utakmici od Ekvadora (0:2).

Savjeti koji će vam olakšati trudnoću

U uvodnim minutama susreta nije bilo većih uzbuđenja.

Prvu šansu na utakmicu imao je Senegal u 17. minuti. Nakon kornera glavom je šutirao Diedhiou, ali lopta odlazi pored gola.

U 33. minuti domaćini su tražili penal, ali sudija je samo odmahnuo rukom.

U 41. minuti Senegal dolazi do gola. Strijelac je bio Dije, nakon velike greške odbrane Katara.

Sa rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a domaći nisu bolje ni zaslužili ako se uzme u obzir da nisu uputili šut u okvir gola.

Senegalu su bile dovoljne svega četiri minute u nastavku da udvostruče prednost. Egzekutor je bio Diedhiou koji je sjajno reagirao nakon kornera.

U nastavku Katar je bio nešto bolji na terenu, ali su njihovi napadi bili jalovi.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Ništa se ozbiljnije nije događalo do 78. minute, kada za Katar pogađa Muntari. To je ujedno i prvi gol Katara na svjetskim prvenstvima ikada.

Ipak, sve nade domaćina su ugašene u 84. minuti kada je za 1:3 pogodio Dieng.

To je ujedno bio i konačan rezultat ove utakmice.