Mundijal u Kataru: Brazilci pobjedom protiv Srbije krenuli u lov na svjetsku titulu

7

Brazil je pobjedom krenuo u lov na titulu prvaka svijeta na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Karioke su sa 2:0 nadigrale selekciju Srbije u susretu u kojem su oba gola postigli u drugom dijelu.

Prvo poluvrijeme

Bolji je Brazil bio nakon 20 minuta - Neymar je izblokiran, potom je šutirao i Casemiro.

Pekara 'Manja' u Sarajevu prestaje sa radom na ovoj lokaciji

Nakon početnih 25 minuta koji su bili mirni, Raphina je probao u 35. minutu, ali je šutirao pravo u Milinković Savića.

Prvo poluvrijeme je završeno 0:0, rekli bismo bez ijedne prave prilike.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Drugo poluvrijeme

Nakon početnog ispitivanja snaga u drugom dijelu, Brazilci su počeli napadati i brzo došli do vodstva.

Alex Sandro je pogodio stativu sa preko 25 metara. Milinković Savić nije mogao ništa, sačuvao ga je okvir gola.

Brazil je poveo sa 1:0 golom Richarlison u 63. minuti, koji je mudro dočekao odbijanac i loptu spremio u mrežu Srbije.

Novi gol 10 minuta kasnije. Opet Risharlison je bio koban za Srbiju. Sjajan gol ofanzivca Tottenhama, koji je nekim polumakazicama natjerao Vanju Milinković-Savića da drugi put vadi loptu iz mreže.

U finišu igra je splasnula. Brazil je držao prednost od dva gola i rutinski priveo meč kraju.

Sa tri boda su ušli na lov na naslov. Srbija svoju šansu može tražiti Švicarske i Kameruna.