Mladi Zmajići uvjerljivo poraženi na gostovanju u Švedskoj

0

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je doživjela novi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo od selekcije Švedske sa 4:0.

Izabranici Slobodana Starčevića su odigrali još jedan loš meč i upisali novi, treći poraz u ovom ciklusu.

Koliko su naši reprezentativci bili nemoćni svjedoči i podatak da za 90 minuta nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola protivnika. Sa druge strane, mladi Šveđani su kontrolisali dešavanja na terenu i zasluženo slavili.

Otkrivamo o čemu će glasati zastupnici Narodne skupštine RS

Načeo nas je Elanga u 24. minuti nakon što je uspješno relalizirao jedanaesterac. Do kraja prvog dijela Šveđani su još jednom zatresli našu mrežu i to preko Walemarka.

U nastavku je bh. selektor izmjenama pokušao nešto promijeniti, no u toj namjeri nije uspio.

Domaći su do kraja postigli još dva gola. Elanga je postigao svoj drugi pogodak u 75., a samo dvije minute kasnije konačnih 4:0 postavio je Nygren.