Mladi Zmajevi protutnjali Bugarskom: Tri gola u mreži nemoćnog domaćina

0

U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u prijateljskom meču Blagoevgradu odgovarajuću selekciju Bugarske rezultatom 0:3.

Bh. tim do prednosti dolazi u 20. minuti. Kapiten Ivan Bašić šutira sa ivice kaznenog prostora, a bugarski defanzivac rukom blokira njegov udarac i dosuđen je penal za Bosnu i Hercegovinu.

Precizan izvođač jedanaesterca bio je Bašić za vodstvo izabranika Igora Jankovića.

Bosna i Hercegovina će imati dvojicu sudija na Europskom prvenstvu

Mladi Zmajevi u 90. minuti slavili protiv Crne Gore!

U 25. minuti još jednu odličnu priliku imali su mladi Zmajevi, ali je David Čavić sa petnaestak metara pogodio stativu.

Prednost je udvostručena u 33 minuti. Bh. reprezentativci oduzimaju loptu Bugarima na njihovoj polovici, a Admir Bristrić kreće sam ka protivničkom golu i iskosa sa desne strane pogađa suprotni ugao za 0:2.

U finišu prvog poluvremena Bašić je još jednom odlično šutirao sa distance, ali je na visini zadatka bio i golman Hristiyan Slavkiov koji izbacuje loptu u korner.

U 57. munuti bh. reprezentativci još jednom vrše pritisak na odbranu Bugarske, oduzimaju loptu i Madžid Šošić postiže gol za konačnih 0:3.