Mlade Nijemice nakon penal serije postale prvakinje Evrope u Sarajevu

0

Kadetske reprezentativke Njemačke postale su nove prvakinje Evrope!

One su večeras na stadionu Grbavica u Sarajevu nakon penal drame u finalu bile bolje od vršnjakinja iz Španije.

U regularnih 90 minuta mogli smo gledati veoma zanimljiv meč sa četiri gola, bilo je 2:2.

Ne propustite: Njemačka violinistica Mira Foron na koncertu Sarajevske filharmonije

Španjolke su vodile sve do 88. minute sa 2:1, a onda je mlada Alber još jednom podsjetila na onu čuvenu opasku kako se Nijemci i Nijemice nikada ne predaju.

U penal seriji kod Elfa neprecizna je bila samo Bender, dok kod Furije gol nisu uspjele postići Nina, Inigo i Lopez, pa je slavlje njemačke delegacije moglo početi.

Nekoliko desetina navijača ove selekcije je sa svojim igračicama znalo proslaviti veliki uspjeh, a nema sumnje da će slaviti do kasno u noć.

Nešto ranije, u utakmici za treće mjesto Francuskinje su sa 2:0 bile bolje od Nizozemkinja.

Naša zemlja je na najbolji mogći način organizovala ovaj turnir, a mečevi su se igrali u tri grada: Sarajevu, Zenici i Širokom Brijegu.