Kadetkinje BiH na Grbavici izgubile od Nizozemske 8:0

0

U okviru prvog kola grupe A u okviru Evropskog prvenstva za djevojke do 17 godina reprezentacija Nizozemske je slavila ubjedljivu pobjedu protiv selekcije Bosne i Hercegovine sa 8:0.

Pitanje pobjednika je riješeno već u prvom poluvremenu, kada su mrežu zatresale Kroese u 22. minuti, Huizenga u 29. minuti, Balić je zatresla vlastitu mrežu u 41. minuti, te Keukelaar u sudijskoj nadoknadi. Tako se na pauzu otišlo sa 4:0 za goste na Grbavici.

U nastavku Kroese postiže još dva pogotka i tako kompletira hattrick, a drugi pogodak je postigla i Keukelaar. Konačan rezultat od 8:0 postavila je Janssen u 83. minuti utakmice, piše Sport1.

UK će glasati za rezoluciju o genocidu u Srebrenici: "Prozvat ćemo one koji se tome protive"

U drugom meču naše grupe Njemačka je nešto ranije danas sa 2:0 u Zenici porazila Dansku.