Miralem Pjanić saznao protivnika u finalu Kupa Italije

Juventus i naš Miralem Pjanić večeras su saznali protivnika u finalu Kupa Italije.

To će biti Napoli, koji je pred praznim tribinama Sao Paula uspio protiv Intera odigrati 1:1 i zahvaljujući pobjedi u Milanu od 1:0 plasirati se u finale, gdje ih čeka Stara dama.

Inter je proveo već u trećoj minuti, kada je Erikssen postigao gol direktno iz kornera.

Pogriješio je golman Napolija Ospina, koji se kasnije iskupio sjajnim odbtanama i odveo svoj tim na megdan prvaku Italije.

Upravo je kolumbijski golman bio junak kada je pred kraj pred kraj prvog dijela, bacio loptu preko centra i u kontri izbacio Insignea koji je dodao loptu Belgijancu Mertensu, a ovaj je rutinski pogodio za 1:1.

Inter je u nastavku imao blagu inicijativu, ali je Ospina u dva, tri navrata sjajno intervenisao i spasio Napoli od poraza.

Finale između Juventusa i Napolija igra se u srijedu.