Maroko najveće iznenađenje u Grupi F: Sa prvog mjesta među 16 najboljih

0

U drugom meču večeri sastale su se reprezentacije Kanade i Maroka.

Od pete minute Maroko je poveo. Veliku grešku napravio je golman Kanade Milan Borjan, koji je izašao daleko sa svog gola da očisti jednu loptu, no samo ju je dodao ravno Ziyechu, koji ga je prebacio s više od 30 metara i pogodio praznu mrežu.

Povisio je Maroko na 2:0 u 23. minuti utakmice. Hakimi je uputio loptu prema centarforu Maroka, a stoperi Kanade katastrofalno su reagirali na nju. En-Nesyri je stigao do nje, jednostavno je ušao između Millera i Vitorije i lako zabio u prvi ugao Borjanovog gola.

Jake policijske snage na ulicama Sarajeva povodom obilježavanja "Dobrovoljačke"

Nogometaši Maroka pali na sedždu nakon gola Sabirija protiv Belgije

Uspio je Maroko do kraja prvoh poluvreman postići još jedan gol, ali ovaj put u svoju mrežu. Ubacio je Adekugbe s lijeve strane, a stoper Maroka je loše zahvatio tu loptu, prevario svog golmana Bona i poslao je u vlastitu mrežu, piše Scsport.

U drugom poluvremenu Kanada je bila ta koja je držala loptu u svom posjedu, ali nisu uspjevali kreirati neku veliku šansu pred golom Maroka.