Mario Vrančić eurogolom doveo Norwich na korak od Premier lige

Fudbaleri Norwicha u vrlo dramatičnom meču 43. kola Championshipa izborili su bod protiv Sheffield Wednesdaya i tako došli do „meč lopte“ za Premier ligu. Konačan rezultat bio je 2:2.

Eventualnom pobjedom večeras Norwich bi došao na jedan trijumf od plasmana u Premier ligu, ali to se nije dogodilo. Ipak, Kanarinci su uzeli važan bod golom bosanskohercegovačkog fudbalera, Marija Vrančića.

Dobro je krenulo po Kanarince, pošto je Marco Stipermann doveo domaćina u vodstvo u 19. minuti, ali su do poluvremena gosti poravnali preko Fernanda Forestierija.

U nastavku opsada gola Wednesdaya, ali i gol gostiju za vodstvo, pošto je u 53. minuti pogodio veteran Steven Fletcher.

Ipak, Vrančić je pogodio u 97. minuti i tako donio veliku radost domaćinu. Prethodno, bh. fudbaler je ušao u igru u 80. minuti.

Sada su Kanarinci u poziciji da već u narednom kolu mogu ostvariti plasman u Premier ligu, u slučaju da neko od rivala (Sheffield United i Leeds) kiksaju.