Manchester United (ne)očekivano pobijedio Liverpool, Ronaldo dobio samo četiri minute

1

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su večeras, prilično neočekivano, ekipu Liverpoola 2:1 u 3. kolu Premier lige.

Crveni đavoli su katastrofalno ušli u sezonu i zabilježili poraze protiv Brightona i Brentforda, a u goste im je došao aktuelni viceprvak Evrope.

Jurgen Klopp u najvećem engleskom derbiju nije mogao računati na brojne igrače poput Alcantare, Nuneza, Jote ili Matipa, a to se osjetilo na terenu.

Rusija uputila poruku Poljskoj: 'Želite nuklearno oružje na svom teritoriju? Dobro, gađat ćemo ga'

U 16. minuti domaći dolaze do vodstva. Elanga je dodao do Sancha, ovaj 'okrenuo' Milnera i sjajno pogodio za 1:0. U 25. minuti Eriksen je pokušao iz slobodnog udarca, ali Alisson Becker fantastično brani.

Na samom početku drugog dijela meča, u 53. minuti, domaći rješavaju pitanje pobjednika. Nakon greške Hendersona lopta dolazi do Martiala, ovaj je dodaje Rashfordu koji sjajno završava akciju za 2:0.

Sve što su Redsi do kraja napravili je počasni gol koji je djelo Mohameda Salaha iz 83. minute.

Zanimljivo da trener domaćih Ten Hag nije uvrstio Cristiana Ronalda od prve minute i šansu za igru dao mu je tek u 86. minuti susreta.

Liverpool poslije tri odigrana kola ima svega dva boda i nalazi se na 16. poziciji, dok je United dva mjesta ispred sa bodom više.