Kylian Mbappe, Lionel Messi i Neymar očitali fudbalsku lekciju Lillu

0

Fudbaleri PSG-a pregazili su Lille na Pierre-Mauroy stadionu u susretu 3. kola Ligue 1. Bilo je 7:1 za goste iz Pariza.

Nevolje su za Lille počele već u 7. sekundi utakmice. Messi je fantastično asistirao do Mbappea koji lobuje golmana domaćih za najbrži gol u historiji francuskog prvenstva.

U 27. minuti bilo je 0:2 pošto je fantastičnu akciju golom završio Leo Messi.

Emotivna poruka Novaka Đokovića nakon rastanka sa Ivaniševićem: 'Goran je član porodice'

Čudo u Lillu: Magija Messija i Mbappea u 7. sekundi utakmice

Svega 11 minuta kasnije Neymar dodaje do Hakimija koji je izbjegao ofsajd poziciju i pogodio za 0:3. I sam Neymar se u 43. minuti poslije dodavanja Messija upisao u strijelce za 0:4.

U 52. minuti se nastavljaju muke Lilla. Hakimi dodaje do Mbappea, ovaj propušta loptu, ona dolazi do Neymara koji ponovo pogađa. Rezultat je 0:5.

Jonathan Bamba je dvije minute kasnije smanjio prednost gosta na 1:5, ali već u 66. minuti Mbappe postiže svoj drugi gol za 1:6.

Mladi Francuz je hat-trick kompletirao u 87. minuti nakon sjajnog solo prodora.

PSG je lider na tabeli sa maksimalnih devet bodova, dok je Lille na 12. mjestu sa 4 boda iz 3 kola.