Manchester City u finalu FA cupa bolji od gradskog rivala Manchester Uniteda, dominacija Gundogana

0

Fudbaleri Manchester Cityja u finalu FA cupa bili su bolji od gradskog rivala Manchester Uniteda.

U finalu su pobijedili rezultatom 2:1, a time su i kompletirali duplu krunu.

Junak Građana bio je dvostruki srijelac Ilkay Gundogan, koji je pogađao na asistencije Kevina De Bruynea.

Razbijen klan švercera drogom u Austriji: Državljanin BiH (35) rukovodio narko bandom iz zatvora

Njemački reprezentativac turskog porijekla šokirao je Crvene đavole već u 13. sekundi meča, što je bio najbrži gol ikad postignut u finalima najstarijeg takmičenja na svijetu.

United je izjednačio u 33. minuti, kada je iz penala pogodio Fernandes. Sa tim rezultatom su ograči otišli na pauzu.

22/23 FA CUP WINNERS!! 🏆

Posted by Manchester City on Saturday, June 3, 2023

Na otvaranju drugog poluvremena City je ponovo poveo. Opet je asistirao De Bruyne, a pogodio Gundogan za, kasnije će se ispostaviti konačnih 2:1.

Manchester City će naredne subote imati priliku da osvoji još jedan trofej, onaj najvažniji, jer će protiv Intera igrati finale Lige evropskih prvaka.