Manchester City preokretom do pobjede nad Arsenalom

Fena
U derbiju 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Machester City je na svom stadionu svladao Arsenal 2:1, nakon što je na poluvremenu gubio 1:0.

Goste je u vodstvo doveo Theo Walcott na samom početku utakmice, u 5. minuti. Nakon početnog šoka, 'Građani' su preuzeli inicijativu te su dominirali ostatak utakmice.

Leroy Sane u 47. minuti pogodio je za izjednačenje, a pobjedu Manchester Cityju donio je Raheem Sterling koji je u 71. pogodio za konačnih 2:1.

MC--AR_2--1 by mediabh

U druga dva nedjeljna susreta Tottenham je u Londonu bio bolji od Burnleyja 2:1, dok je u Bournemouthu Southampton svladao istoimenog domaćina rezultatom 3:1.

U ponedjeljak 17. kolo Premiershipa bit će zaključeno gradskim derbijem Evertona i Liverpoola.

Na vrhu tabele nalazi se Chelsea s 43 boda, drugi Manchester City ima 36, a treći Liverpool 34 uz utakmicu manje. Slijede Arsenal (34), Tottenham (33), Manchester United (30)…