Makedonci ispustili dva gola prednosti na Islandu, Englezi maksimalni

8

Sjeverna Makedonija je bila nadomak pobjede u gostima, ali u posljednjim minutama iztabranici Blagoja Milevskog ostali su bez tri boda.

Makedonci su vodili na Islandu sa 2:0 u susretu kvalifikacija za Mundijal, golove su postigli Darko Velkoski u 11. i Ezgjan Alioski u 54. minuti.

Alioski je ujedno postao tek četvrti igrač u historiji makedonske reprezentacije s dvocifrenim brojem pogodaka u najdražem dresu.

Nermin Nikšić: Mi kao pravi štreberi odradili svoj dio posla i spremili prijedlog Izbornog zakona

Domaćini su smanjili na 1:2 preko Bjarnasona, da bi šest minuta prije kraja Gudjohnsen izjednačio na 2:2, što se se ispostaviti kao konačan rezultat.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Engleska je bez problema došla do trijumfa nad Andorom. Gordi Albion je poveo preko Lingarda u 18. minuti, da bi Harry Kane udvostručio prednost domaćina na Wembleyu udarcem s bijele tačke u 72. minuti. Lingard svoj drugi pogodak postiže u 78. minuti, da bi isti igrač asistirao Bukayo Saki za konačnih 4:0 u finišu utakmice, piše SCSport.

Englezi su lideri grupe I sa maksimalnih 15 bodova iz pet mečeva. U još jednom današnjem susretu ove grupe, Albanija je savladala Mađarsku golom Armanda Broje tri minute prije završetka.

Nakon što su prije nekoliko dana osvojili veliki bod u gostima kod Italije (1:1), Bugari su danas upisali i prvu pobjedu u aktuelnim kvalifikacijama. Savladali su Litvaniju sa minimalnih 1:0 pogotkom Ivayla Chocheva osam minuta prije kraja meča u Sofiji.