Maestralni Portugal ostaje u Kataru: Ramos zamijenio Cristiana Ronalda i postigao tri gola

1

Nogometna reprezentacija Portugala posljednji je, osmi učesnik, četvrtfinala Svjetskog prvenstva.

Portugal je deklasirao Švicarsku sa 6:1 i izborio plasman među osam najboljih na Mundijalu.

Bit će uživanje pratiti mečeve osam najboljih.

Pojavio se snimak zapaljenog BMW-a influenserice Adne Helić: 'Od njega nije ostalo ništa'

Prva prava akcija na utakmici i gol Portugala - strašan gol, jedan od najboljih na prvenstvu.

Joao Felix je kratko dodao Ramosu koji s igračem na leđima šutira iz okreta i pogađa rašlje za 1:0 Portugala... Ramos je u startnih 11 Portugala ušao umjesto Cristiana Ronalda.

Nova drama na Svjetskom prvenstvu u Kataru: Maroko izbacio Španiju i plasirao se među osam najboljih

Nekoliko minuta kasnije nova šansa - Ramos je pucao prema golu Švicaraca i promašio gol. Bio je sebičan, Bruno Fernandes je bio u boljoj poziciji.

Na prvu akciju Švicarske čekali smo više od pola sata. Shaqiri je pucao iz slobodnog udarca sa 30 metara. Costa je pokazao da je vrhunski golman.

U 33. minuti već je bilo 2:0 za Portugal. Bruno Fernandes je "pogodio" u glavu Pepea, koji zakucava  loptu u mrežu Švicaraca. Tada smo bili uvjereni da smo saznali i posljednjeg putnika za četvrtfinale, jer Švicarska u povom meču nije ništa pokazala.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Ramos je ponovo bio strijelac. Sjajno je reagirao na ubačaj Dalota i postigao svoj drugi gol. Igrala se 51. minuta.

Za sat vremena, potpuni raspad Švicarske... Već je bilo 4:0. sada je strijelac bio Guerreiro.

Ipak, vidjeli smo i gol Švicarske. Shaqiri je ubacio iz kornera a Akani pogodio mrežu za 4:1 za Portugal.

U 67. minuti ponovo na djelu Ramos. Joao Felix je proigrao Ramosa, koji postiže gol za spektakularan hat-trick

Ronaldo se na terenu ukazao tek u 73. minuti, kada je sve bilo gotovo. Kada je Portugal vodio 5:1, i sve se već tada znalo.

Konačnih 6:1 postavio je Leao u 91. minuti.

Portugalci su pobjedom nad Švicarskom zakazali duel protiv Maroka, koji je danas na iznenađenje svih izbacio Španiju nakon penala.