Svjetsko prvenstvo u Kataru: Brazil u ritmu sambe savladao Južnu Koreju

5
A. Ka.

U okviru osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru Brazil je u ritmu sambe savladao Južnu Koreju.

Karioke su do vrha napunili mrežu Južnokoreanaca. Rezultat je na kraju glasio 4:1. Interesantno je da su Brazilci sve golove postigli u prvom poluvremenu.

Strijelci za fenomenalni Brazil bili su Vinicius (7. minuta), Neymar (13. minuta, penal), Richarlison (29.minuta) i Paqueta (36. minuta). Počasni gol za Južnu Koreju djelo je Parka (76. minuta).

Saobraćajna nesreća u Sarajevu: Golfom udario dijete na biciklu

Evo kada igra Hrvatska u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, čeka se najveći mogući protivnik

Brazil je već u 7. minuti naslutio katastrofu Južne Koreje. Nakon efektne akcije, pogađa Vinicus.

Nedugo poslije srušen je Richarlison, a siguran egzekutor penala bio je Neymar.

"Nokautirani" Južnokoreanci pokušali su u 17. minuti preko Hwang Hee-Chana, ali odlično brani Alison.

U 29. minuti već je 3:0. Richarlison pogađa, nakon sjajne akcije Karioka koja je ličila na one koje gledamo na malonogometnim terenima. Bravo!

Brazilci nisu imali milosti i nastavili su napadati. Nagrada je došla u 36. minuti, kada se u strijelce upisuje i Paqueta.

Sami kraj prvog poluvremena obilježile su dvije šanse Brazila preko Paquete i danas odličnog Richarlisona, pa Južna Koreja može biti i zadovoljna što je na odmor otišla sa "samo" četiri gola u mreži.

U nastavku kao da su Brazilci već bili u mislima na utakmici četvrtfinala protiv Hrvatske.

Tako Son u 47. minuti izlazi sam pred Alisona, ali golman Brazila je nesavladiv.

Karioke uzvraćaju u 54. minuti preko Rapinhe, ali brani Kim. Isti igrač u prilici je u 62. minuti, ali ponovo kao pobjednik izlazi južnokorejski golman.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Južnokoreanci su uzvratili u 68. minuti, ali Alison uz pomoć svojih defanzivaca spasio je gol. Ipak, Južna Koreja u 76. minuti stiže do počasnog gola. Park je strijelac.

Brazil je tako na najbolji mogući način zakazao četvrtfinale protiv Hrvatske.