Ludnica u Turskoj: Galatasaray osvojio 23. naslov fudbalskog prvaka

0
AA

Turski fudbalski klub Galatasaray u utorak je pobijedio Ankaragucu rezultatom 4:1 i osvojio svoju 23. titulu prvaka turske Super lige.

Galatasaray je prelomio rezultat golom Maura Icardija u 17. minuti, uz pomoć Milota Rashice na stadionu Eryaman, u glavnom gradu Ankari.

Nakon šest minuta Ankaragucu je izjednačio kada je Felicio Milson ljevicom pospremio loptu u donji ugao.

Vozači, oprez: I danas gužve na graničnim prijelazima, evo gdje se najduže čeka

Galatasaray je ponovno poveo kada je Icardi u 38. minuti pogodio glavom, a asistirao mu je Kerem Akturkoglu.

U 73. minuti Baris Alper Yilmaz poslao je loptu u mrežu nakon što je u protivnapadu driblingom prošao pored golmana MKE Ankaragucu Gokhana Akkana.

Tačku na utakmicu stavio je Sergio Oliveira koji je jednom pogodio glavom za Galatasaray za 4:1, u 79. minuti.

Ovom pobjedom istanbulski klub osvojio je svoj prvi naslov u najvećoj turskoj fudbalskoj ligi od 2019.

Sakupivši 82 boda u 34 utakmice, Galatasaray ima pet bodova ispred drugoplasiranog Fenerbahcea, dva kola prije kraja prvenstva.

Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan čestitao je Galatasarayu na osvajanju naslova Super lige.