Luda noć na Koševu završila sretno za domaće: Sarajevo je lider Premijer lige!

1

Fudbaleri Sarajeva pobijedli su večeras na Koševu Posušje s 1:0 u 4. kolu Premijer lige BiH.

Sarajevo je zaprijetilo nakon svega pet minuta. Pokušao je Džafić s desne strane, ali golman gostiju to brani.

I danas kiša: Objavljena prognoza do ponedjeljka - evo kad se vraća sunce

Ništa se poslije toga nije dešavalo na Koševu do 30. minute, a onda Sarajevo dobija penal. Odgovornost je preuzeo Suljić, ali Kukić brani njegov šut.

Do kraja prvog dijela Sarajevo je imalo još dvije prilike. Prvo je pokušao Varešanović, ali Kukić je opet odbranio, da bi u nadoknadi Suljić pogodio prečku.

Na startu drugog dijela gosti su prvi zaprijetili i to preko Dadića, ali Dizdarević je to odbranio.

Sarajevo uzvraća u 56. minuti kada Romašević pokušava, ali ponovo je goste spasila prečka.

U 70. minuti bordo tim je imao novu veliku priliku ali ponovo je Posušje spasila prečka, vjerovali ili ne. Varešanović je pogodio prečku, na odbijenu loptu je naletio Suljić, ali Kukić i to brani.

Kasnije je pokušao i Mulahusejnović, ali ponovo je odbranio Kukić.

Napadi su se Sarajevu isplatili u 85. minuti. Musa je ubacio s desne strane, Ahmetović šutira, prvi udarac mu je blokiran, ali ne i drugi i to je 1:0 za domaće.

Do kraja meča se rezultat nije mijenjao i Sarajevo je upisalo novu pobjedu kojom preuzima lidersku poziciju na tabeli s maksimalnih devet bodova iz tri kola.