Luda ljetna noć u Mostaru: Manijaci slave Mekića, Željezničar pobijedio Zrinjski

2

Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras u Mostaru Zrinjski sa 2:1 u jednom od derbi susreta 2. kola Premijer lige BiH.

Iako im se nisu davale velike šanse, Plavi su preokretom srušili aktuelnog prvaka na stadionu Pod Bijelim brijegom i došli do važne pobjede.

Prvo poluvrijeme

Hit na TikToku: Pjevao od Sarajeva do Beča, suputnici u autobusu ga slušati 14 sati

Zrinjski je zaprijetio već nakon dvije minute igre, ali Sabljić promašuje loptu iako je izašao sam pred Muftića. Željezničar uzvraća u 9. minuti preko Štilića, ali veznjak Plavih šutira pored gola.

Sarajevo u fantastičnom meču pobijedilo Borac u Bosanskom Novom

U 20. i 23. minuti po jedna velika šansa za Plemiće, ali Plavi se nekako spašavaju uz pomoć blokova i golmana Muftića.

U 25. minuti domaći su u novoj velikoj prilici, ali Kosorić spašava gol tima s Grbavice.

Željezničar je odolijevao napadima domaćina sve do 35. minute kada Bilbija pogađa glavom nakon ubačaja Bekića.

Mogao je Zrinjski do 2:0 u 42. minuti, ali Semić pogađa prečku. Na kraju prvog dijela zaprijetio je Željezničar preko Mekića, ali Soldo to brani.

Drugo poluvrijeme

U nastavku meča bilo je nekoliko polušansi, a Željezničar do poravnanja dolazi u 65. minuti kada Gasal sjajno pogađa dalji ugao domaćeg gola.

Svega tri minute kasnije Štilić je imao veliku priliku da donese preokret svom timu, ali Soldo sjajno brani.

U 81. minuti Zrinjski je ostao s deset igrača jer je Čorluka dobio crveni karton. Svega tri minute kasnije Željezničar to koristi jer je Mekić pogodio s distance nakon asistencije Štilića.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao i Plavi su odnijeli zlata vrijednu pobjedu.