Loš dan za Dijamanta: Edin Džeko sa Fenerbahceom pretrpio prvi poraz u turskoj ligi

2
A. Ka.

Fenerbahce u okviru 11. kola Turske nogometne lige u pravoj fudbalskoj golijadi poražen je od Trabzonspora - 2:3.

Nije najbolje počelo za tim našeg reprezentativca i kapitena Edina Džeku.

Gosti su golom Onuachua poveli već u 10. minuti utakmice. Interesannto je da asistent bio bivši bh. reprezentativac Edin Višća.

Pogledajte kako je izgledala sveta arhijerejska liturgija u Sabornoj crkvi u Sarajevu

Isti igrač - Onuachua zatresao je mrežu i u 43.  minuti, ali je gol poništen jer je napravio faul.

Gosti su furiozno krenuli i u drugom poluvremenu. Trebale su im svega dvije minute za dva gola. Strijelci su bili Ozdemir u 46. minuti i Pepe, minut poslije.

Domaće je u život vratio Tadić u 61. minuti utakmice golom sa 11 metara.

Fenerbahce se našao u dodatnim problemima nakon isključenja Yukseka u 78. minuti.

Ipak, turski velikan se nije predavao. Ponovo sa bijele tačke pogađa Tadić. Bila je to 90. minuta.

Uslijedila je dramatična završnica. U sudijskoj nadoknadi pogađa za goste Destan, ali je gol poništen zbog prekrašaja. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Ovo je ujedno prvi poraz Fenerbahcea, koji sada zaostaje bod za velikim rivalom - Galatasarayom.

Inače, Džeko je igru napustio u 80. minuti utakmice.