Liverpool razbio United i preuzeo lidersku poziciju u Engleskoj

0

Liverpool je večeras u najvećem derbiju Engleske sa 4:0 na Anfieldu savladao Manchester United.

Tako su Redsi porazili najljućeg rivala, a ujedno i nastavili potjeru za njegovim gradskim rivalom Manchester Cityjem u borbi za titulu prvaka, piše SC.

Briljirao je večeras ofanzivni trojac Liverpoola Salah-Mane-Diaz, a odbrana Uniteda nije imala rješenje za njihovu fantastičnu igru.

Pošaljite nam svoju playlistu i budite gost muzički urednik na Radio Sarajevu!

Diaz je već u 5. minuti na dodavanje Salaha pogodio za 1:0, a Egipćanin u 22. na dodavanje Sadija Manea povećava na 2:0 i bilo je jasno da United nema šta tražiti na Anfieldu.

U nastavku Redsi postižu još dva gola i ovjeravaju ubjedljiv trijumf. Mane je pogodio na asistenciju Diaza u 68. minuti, da bi konačan rezultat postavio Salah u 85. minuti.

Liverpool je tako bar privremeno preuzeo i lidersku poziciju na tabeli sa 76 bodova, a United je pao na šesto mjesto sa 54 boda.