Uživo sa finala Europa lige: Sevilla došla do novog trofeja

0
N. Ž.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos finala Europa lige između Seville i Rome.

Susret počinje od 21:00 sat, a treneri Jose Mourinho i José Luis Mendilibar odabrali su svojih 11 fudbalera s kojima će početi meč.

Utakmica se igra na Puškaš Areni u Budimpešti, koja je ispunjena do posljednjeg mjesta

Vijećnica slavi svoj 128. rođendan: Pogledajte zadivljujuće detalje na sarajevskoj ljepotici

Naš Benjamin Tahirović nalazi se na klupi za rezervne igrače.

Penali 1:1

Cristante je strijelac za Romu - prvi penal su realizirali i Italijani.

Penali 0:1

Ocampos je strijelac za Sevillu - prvi penal je realiziran

120+12'

Završen je i drugi produžetak. Penali će odlučiti pobjednika Europa lige za sezonu 2022/23!

120+7'

Drugi produžetak je dodatno produžen, bilo je još pauza. Penali su skoro pa garantovani u ovom trenutku.

120'

Drugi produžetak je bio pun kratkih pauza, igrači su vidno umorni i podložni povredama i grčevima. Igrat će se još dodatnih šest minuta.

115'

Pet minuta do kraja drugog produžetka, još uvijek na semaforu stoji 1:1. Nijedna ekipa nije napravila veću priliku u produžecima.

106'

Počinje drugi produžetak. Da li ćemo na stadionu Puškaš Arene gledati jedanesterce?

Finale Europa lige: Sevilla - Roma
105'

Kraj prvog produžetka. Kratka pauza za igrače, a onda počinje drugi produžetak u finalu Europa lige.

101'

Bez većih uzbuđenja, vidi se umor na igračima oba tima. Sevilla još uvijek bliža pobjedi, ali je rezultat još uvijek 1:1.

96'

Još uvijek bez promjene rezultata, sve smo bliži izvođenju jedanesteraca

91'

Počeli su produžeci, da li ćemo dobiti pobjednika u sljedećih pola sata?

90+7'

Kraj regularnog dijela. Igrat će se produžeci u Budimpešti.

90+5'

Sevilla je imala veliku šansu, ali se Roma uspjela odbraniti.

90'

Igrat će se još šest minuta nadoknade, toliko ovi klubovi imaju da dođu do trofeja u regularnom toku.

85'

Pet minuta do kraja regularnog dijela meča, produžeci su izvjesni na stadionu Puškaš Arena u Budimpešti.

80'

Deset minuta do kraja, Roma je nakon VAR provjere 'izgubila' dosuđeni penal, a teren je napustio Tammy Abraham, umjesto kojeg je ušao Andrea Belotti

75'

15 minuta do kraja, sve smo bliži produžecima u Budimpešti.

71'

Ispod 20 minuta do kraja meča, Sevilla još uvijek bolje stoji na terenu. Rezultat je još uvijek 1:1.

68'

Igru je napustio strijelac gola Dybala, a ulazi Georginio Wijnaldum

65'

Anthony Taylor nije šrkt na kartonima. Požutili su Ivan Rakitić i Bryan Cristante

60'

Ispravka, autogol je djelo Mancinija. I nakon gola, dominacija Seville. Španci idu na sedmi naslov u Europa ligi.

55'

GOOOOOOOOOOOL! Autogol je postigao Chris Smalling, rezultat je 1:1.

Finale Europa lige
54'

Dominacija Seville u drugom dijelu, ali bez uspjeha. Roma ima rezultat i čuva ga

49'

Opet žuti karton za igrače Rome. Ovaj put, 'nastradao' je asistent za gol talijanskog kluba, Mancini

46'

Počinje drugo poluvrijeme u Budimpešti, Sevilla 'ganja' poravnanje protiv Rome.

45+7'

Kraj prvog poluvremena. Rezultat glasi 1:0 za Romu.

45+1'

Čak sedam minuta nadoknade prvog poluvremena.

45'

Novi žuti karton. Ovaj put, Anthony Taylor je upozorio Lorezna Pellegrinija

43'

Sevilla ne može prići golu Rome, čini se da će se na poluvrijeme ići s prednošću talijanskog tima

37'

Asistent za vodeći pogodak je Gianluca Mancini, a Dybala je gol postigao preciznim šutem s ivice kaznenog prostora. VAR je gledao potencijalni faul nad igračem Seville, ali je rezultat ostao 1:0

35'

GOOOOOL! Povela je Roma! 1:0 je rezultat, a strijelac je Paulo Dybala!

34'

Sevilla još uvijek ima kontrolu nad posjedom, ali to ne uspijeva iskoristiti. Roma igra pravi 'mourinhovski' fudbal večeras u Budimpešti.

28'

Prvi dio bez većih uzbuđenja. Još uvijek samo jedan šut, kojeg je uputio Paulo Dybala na samom početku meča.

23'

Prvi žuti karton na meču. Požutio je Nemanja Matić.

18'

Još uvijek bez velikih prilika, obje ekipe igraju oprezno i bez puno rizika.

12'

Sevilla ima više loptu u nogama (56 posto), ali je jedini šut zasad upisala Roma.

7'

Dobar start meča za obje ekipe, smjenjuju se u napadima, ali nema većih uzbuđenja na početku.

2'

Furiozan start talijanskog tima! Roma već ima dva kornera, a šut Paula Dybale otišao je van okvira gola kojeg brani Yassine Bounou

0'

Spektakl na Puškaš Areni je počeo, Sevilla i Roma u borbi za trofej Europa lige

20:55

Podsjećamo, Benjamin Tahirović ima priliku postaviti prvi Bosanac i Hercegovac koji će osvojiti Europa ligu. Najbliži je dosad bio Sead Kolašinac, koji je s Arsenalom 2019. godine izgubio finale od Chelsea.

20:50

Sudija na večerašnjem meču je Anthony Taylor, a pomoćnici su Gary Beswick i Adam Nunn. U VAR sobi nalaze se Stuart Attwell, Christopher Kavanagh i Bastian Dankert. Četvrti sudija je Michael Oliver. Svi arbitri, osim Bastiana Dankerta (Njemačka) su iz Engleske.

20:47

Za Sevillu će igrati: Yassine Bounou, Alex Telles, Nemanja Gudelj, Loic Bade, Jesus Navas, Ivan Rakitić, Fernando, Bryan Gil, Oliver Torres, Lucas Ocampos, Youssef En-Nesyri.

Za Romu na teren izlaze: Rui Patricio, Chris Smalling, Gianluca Mancini, Roger Ibanez, Zeki Celik, Bryan Cristante, Nemanja Matić, Leonardo Spinazzola, Lorezno Pellegrini, Paulo Dybala, Tammy Abraham