Lionel Messi osvojio svoj prvi trofej kao kapiten Barcelone

Barcelona je sinoć na svom Camp Nou u revanš susretu Superkupa Španije slavila protiv Seville rezultatom 3:0 i tako s ukupnih 5:0 došla do svog prvog trofeja u novoj sezoni.

Katalonci su do vodstva došli u desetoj minuti, a strijelac je bio Arda Turan. U 33. minuti Sevilla je mogla do izjednačenja, ali Iborra nije iskoristio jedanaesterac.

Arda Turan dva gola prednosti Barceloni donosi u 46. minuti susreta. Konačnih 3:0 postavio je Lionel Messi u 55. minuti utakmice. Messi je tako osvojio svoj 29. trofej u Barceloni, prvi kao kapiten velikana iz Katalonije.