Liga za prvaka: Pobjeda Sarajeva protiv Krupe

Fena
Fudbaleri Sarajeva pobijedili su u gostima Krupu s 3:2, u utakmici 8. kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Sarajevu je ostvarilo važnu pobjedu u borbi za treće mjesto na tabeli Lige za prvaka koje u narednoj sezoni donosi plasman u evropska takmičenja.

Nakon početnih odmjeravanja snaga, Krupa je u 13. minutu došla u vodstvo pogotkom Lazara Marjanovića.

Sarajevo dolazi do poravnanja u 32. minutu golom Miće Kuzmanovića, a zatim i do potpunog preokreta u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je drugi gol za gostujući tim postigao Krste Velkoski.

Nakon četiri minuta igre u drugom poluvremenu Krupa dolazi do novog izjednačenja, a stijelac je bio Aleksandar Vukotić.

Kada je izgledalo da će meč završiti podjelom bodova, u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena gol koji je Sarajevu donio tri boda postiže Mićo Kuzmanović.

Ovom pobjedom Sarajevo je zauzelo treće mjesto na ligaškoj tabeli.

Podsjetimo Zrinski je u međuvremenu pobijedio Široki te tako izborio prvo mjesto na zabeli, dok je Željezničar izgubio od Radnika u Bijeljini

Poraz u Bijeljini / Plavi se opraštaju od titule prvaka BiH: Radnik bolji od Željezničara