Liga prvaka: Lazio iznenadio nemoćni Bayern, Kylian Mbappe pokazao klasu

0

Liga prvaka i u srijedu navečer, 14. februara, ponudila je dvije sjajne utakmice u Italiji i Francuskoj. Na rasporedu su bila dva meča osmine finala, nakon što smo u utorak, 13. februara, uživali u pobjedama Manchester Cityja i Real Madrida.

Lazio je pomalo iznenađujuće bio bolji od Bayerna, dok je PSG prema očekivanjima nadigrao Real Sociedad.

Krenimo redom...

Zemljotres nedaleko od granice Bosne i Hercegovine i Hrvatske

Lazio - Bayern 1:0

Rimljani su ostvarili veliku pobjedu u prvom duelu. Da li će biti dovoljna? Saznat ćemo nakon revanša u Munchenu.

Vjerujemo da su Italijani zadovoljni i sa ovih 1:0, jer su pokazali da se mogu dobro braniti protiv prvaka Njemačke.

Jedini gol na utakmici postignut će u 69. minuti, kada je Immobile bio siguran iz penala. Neuer je otišao u krivu stranu, a malo prije toga Upamecano je dobio crveni karton, a Lazio penal.

Bosanac u Ligi prvaka: Poznato koliko je novca večeras zaradio Irfan Peljto u meču Leipzig - Real

PSG - Real Sociedad 2:0

Španjolci su se dugo branili. Odolijevali napadima, ali su pali u drugom poluvremenu.

Prvi gol je postignut u 59. minuti nakon ubačaja iz kornera. Marquinhos je lijepo prebacio na drugu stativu, a tamo je Kylian Mbappe munjevitom reakcijom pobjegao Kubu, i pogodio za 1:0.

Konačnih 2:0 djelo je Bredleya Barcole u 70. minuti. Dobio je loptu na lijevom krilu, projurio pokraj Traorea i onda majstorski kroz noge loptu probacio Remiru za 2:0.