Liga prvaka | Krunić i Zvezda poraženi od Benfice, dvojac iz Turske utišao Marakanu

3

Fudbaleri beogradske Crvene zvezde porazom su započeli nastup u novoj sezoni Lige prvaka.

Srbijanski prvak je na stadionu Rajko Mitić, popularnoj Marakani, ugostio lisabonsku Benficu, koja je slavila pobjedu rezultatom 1:2.

Oba gola gosti su postigli u prvom poluvremenu, a za njih je bio zaslužan turski dvojac Kerem Akturkoglu (9') i Orkun Kokcu (29').

Zlatan Fazlić Fazla za Radiosarajevo.ba: O "Teatarskoj" i ciklusu posvećenom opsadi Sarajeva

Domaći su do kraja uspjeli smanjiti rezultat preko Cherifa Ndiayea (86').

U startnoj postavi Zvezde večeras se našao bh. reprezentativac Rade Krunić (30), koji je igrao do 82. minute.

Istovremeno je Bayer Leverkusen slavio ubjedljivu gostujuću pobjedu nad Feyenoordom rezultatom 0:4.

Sve je bilo jasno nakon prvog poluvremena, u kojem je njemački prvak postigao sve golove.

Dva je postigao Florian Wirtz (5', 36'), jedan Alejandro Grimaldo (30'), dok je četvrti gol bio djelo domaćeg golmana Timona Wellenreuthera (45' a.g.), koji je smjestio loptu u vlastitu mrežu.

Od 21 sat igraju se još četiri susreta, a sastaju se Atalanta – Arsenal, Atletico Madrid – Leipzig, Brest – Sturm Graz i Monaco – Barcelona.