Liga prvaka: Borac se iz Rumunije vratio s dva gola zaostatka pred revanš

0

Borac iz Banje Luke, šampion Bosne i Hercegovine, u prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigrao je 1:3 protiv rumunskog Cluja.

Prvak Bosne i Hercegovine će tako u revanšu morati pobijediti sa tri gola prednosti ili da nakon pobjede od dva prednosti, bude bolji od Rumuna nakon produžetaka ili penala.

Utakmica nije faktični ni počela, Cluj je dobio penal.

Deac je pogodio stativu s bijele tačke, a Omrani je nakon odbijanca poslao u mrežu našeg tima. Igrala se 10. minuta.

U 28. minuti bilo je 2:0 za Cluj. Deac je strijelac - ono što mu za nogom nije pošlo u 10. minuti, jeste sredinom prvog dijela kada je rutinski pogodio mrežu Lakića.

Pred kraj prvog dijela - sjajna akcija Borca. Moraitis je pogodio nakon sjajne akcije Borca. Ubacio je Ziljkić.

Tih 2:1 za Cluj nakon 45 minuta bili su odlično za šampiona iz Banje Luke.

Rumuni su u nastavku svim silama željeli postići treći gol. Znali su da rezultat od 2:1 ne donosi im nikakve garancije pred revanš u BiH.

Cluj, koji je prije 12 godina igrao protiv Sarajeva u play-offu za Europsku ligu, bio je bolji tim od Borca i već u 60. minuti došlo je do nove promjene.

Runar Sigurjonsson je strijelac. Pucao je unutar šesnaesterca i pogodio lijeve rašlje.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te Borcu dao kakvu, takvu nadu pred revanš u BiH.