Liga prvaka: Borac minimalno poražen u Solunu od PAOK-a

0

Aktuelni bh. prvak Borac pretrpio je minimalan poraz od PAOK-a u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka, koja je odigrana u Solunu.

Rezultat je glasio 3:2 za grčkog prvaka, koji se itekako namučio da dođe do pobjede, iako je bio veliki favorit.

Banjalučani su prvi ozbiljnije zaprijetili u 14. minuti preko Jove Lukića, čiji je udarac glavom bio za malo neprecizan.

Netanyahu dobio gromoglasan aplauz i ovacije, ali njegov govor nije mogao proći bez incidenta

Četiri minute kasnije, tačnije u 18. minuti, PAOK je poveo. Thomas Murg je asistitirao, a Konstantinos Koulierakis glavom pogodio za 1:0.

Borac je stigao do poravnanja u 22. minuti. Stefan Schwab je igrao rukom, a nakon gledanja VAR-a, Banjalučanima je dosuđen penal, koji je za 1:1 sigurno realizovao Sebastian Herrera.

PAOK je u 39. minuti preko Magomeda Ozdoeva propustio veliku šansu da dođe do novog gola, ali je uspio minut kasnije. Svoj drugi pogodak postigao je Koulierakis i to ponovo glavom.

Magomed Ozdoev je propustio još jednu šansu u 44. minuti, a onda je u trećoj minuti nadoknade Borac došao do novog poravnanja. Ovaj put je strijelac bio Enver Kulašin poslije proigravanja Davida Vukovića.

S rezultatom 2:2 se otišlo na odmor, da bi domaći tim u 51. minuti treći put došao do prednosti.

Ponovo je skok igra bila kobna za Banjalučane, a ovaj put je glavom pogodio William Troost-Ekong.

Tri minute kasnije PAOK je mogao povećati prednost, ali je udarac Taisona odlično zaustavio Damjan Šiškovski.

Revanš se igra za sedam dana u Banjoj Luci.

Pobjednik ovog dvoboja ići će na boljeg iz duela Malmo – Klaksvik (4:1), dok poraženi takmičenje nastavlja u Europskoj ligi protiv poraženog iz pomenutog susreta.