Liga prvaka: Atletico Madrid ispao, novo razočarenje za navijače Barcelone

0

Odigrani su mečevi petog kola Lige prvaka u grupama A, B, C i D.

Za iznenađenje se pobrinuo Sporting Lisabon, koji je osvojio bod u gostima kod Tottenhama (1:1). Poveli su Portugalci pogotkom Marcusa Edwardsa u 22. minuti, izjednačio je Bentancur deset minuta prije kraja. U nadoknadi je Harry Kane postigao pogodak, ali je poništen.

U istoj grupi (D), Eintracht je savladao Marseille u Frankfurtu, 2:1. Kamada je doveo njemački tim u vodstvo već u trećoj minuti, izjednačio Guendouzi u 22. minuti, da bi pet minuta kasnije Muani opet donio prednost domaćinu.

State Department o rezoluciji o Srebrenici: Prihvatanje činjenica region pokreće ka pomirenju

Ovacije za Edina Džeku na Giuseppe Meazzi: Inter osigurao plasman u osminu finala Lige prvaka

Sead Kolašinac je odigrao posljednjih pola sata za francusku ekipu, ušao je u igru umjesto Gigota.

Barcelona je priredila novo razočarenje svojim navijačima, Bayern je ostvario pobjedu na Camp Nouu od 0:3, golovima Manea, Choupo-Motinga i Pavarda. Za Barcu je i prije meča bila poznata činjenica da se nakon zadnjeg kola grupne faze oprašta od Lige prvaka, nakon što je večeras Inter savladao Viktoriju (4:0).

Visokom pobjedom u Amsterdamu nad Ajaxom (0:3) osminu finala je osigurao Liverpool.

U grupi B su također poznati putnici za nokaut fazu, to su Club Brugge i Porto. Od Lige prvaka se opraštaju Atletico i Bayer. Nevjerovatnu priliku su imali Madriđani za trijumf, penal u nadoknadi, ali Hradecky je odbranio šut Carrasca, piše SC Sport.