Liga nacija: Sarajlija zauzeo četvrto mjesto, večeras spektakl u finalu

Reprezentacija Švicarske, koju s klupe vodi Sarajlija Vladimir Petković, osvojila je četvrto mjesto na Ligi nacija. Švicarci su nakon penala bili slabiji od Engleske (5:6)

Penal, u šestoj seriji, promašio je Josip Drmić, član Borussije iz Monchengladbacha. Njegov šut sa bijele tačke odbranio je Pickford

Nakon 120 minuta igre nije bilo golova, pa smo pobjednika dobili nakon penala.

Za 90 minuta izdvajamo gol Engleza, koji je poništen nakon VAR-a. Callum Wilson je pogodio mrežu Švicarske u 87. minuti, ali je gol poništen.

U produžetku, Raheem Sterling je u 117. minuti pogodio prečku gola Švicaraca.

Puleni Petkovića nisu loše igrali, ali su bliži pobjedi bili Englezi.

Večeras je spektakl u finalu. Očekuje se odlična utakmica između domaćina Portugfala i Holandije. Susret počinje u 20.45 sati.