Liga nacija | Borbeni Zmajevi pretrpjeli minimalan poraz od Njemačke

0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je minimalan poraz od Njemačke u susretu trećeg kola A3 grupe Lige nacija, koji je odigran na stadionu Bilino Polje u Zenici.

Meč je završen rezultatom 1:2 u korist gostiju, koji su na odmor otišli s dva gola prednosti.

Poveli su u 30. minuti, kada je poslije asistencije Floriana Wirtza pogodio Deniz Undav.

MESS 2024 | 'Tragudia: Pjesma o Edipu' oduševila publiku u Narodnom pozorištu Sarajevo

Naš tim je u 35. minuti propustio stopostotnu priliku za poravnanje, nakon što je Ermedin Demirović izašao sam pred gol Njemačke i pogodio prečku.

Kazna je uslijedila minut kasnije, kada je Deniz Undav svojim drugim golom udvostručio prednost Njemačke.

Bravo, Dijamantu: Edin Džeko smanjio prednost Njemačke

Mogli su Nijemci u finišu prvog poluvremena postići još jedan gol, ali je Florian Wirtz loše šutirao glavom iz odlične situacije.

Zmajevi su agresivno krenuli u drugom dijelu, međutim, Njemačka je ponovo prva došla do gola u 57. minuti. Undav je postigao hat-trick, ali je njegov treći gol poništen zbog offsidea.

Nijemcima je u nastavku poništen još jedan gol koji je postigao Serge Gnabry.

A onda je u 71. minuti Edin Džeko smanjio prednost gostiju nakon što ga je uposlio Benjamin Tahirović.

Nisu Zmajevi u nastavku uspjeli doći do poravnanja, ali su se pokazali u vrlo dobrom svjetlu.

Večerašnji poraz im je drugi u ovogodišnjem izdanju Lige nacija, te su ostali na učinku od jednog boda.