Liga Europe: Inter deklasirao Shakhtar i zakazao finale protiv Seville

Fudbaleri Intera izborili su plasman u finale Lige Europe pošto su u drugoj utakmici polufinala savladali Shakhtar 5:0.

Od početka utakmice na Merkur Spielareni u Düsseldorfu, italijanski vicešampion je zagospodario terenom i plod takve igre bio je vodeći gol Lautara Martineza nakon centaršuta Nicole Barelle u 19. minuti.

Ukrajinski tim u prvom poluvremenu nije mogao povezati igru, da bi tek u nastavku Handanović ozbiljnije ugrožen. U 62. minutu Junior Moraes je imao veliku šansu za izjednačenje, ali sa svega nekoliko metara nije pogodio mrežu.

Kazna je stigla dva minuta kasnije: Nakon kornera Marcela Brozovića golmana Pjatova je savladao Danilo D'Ambrosio (2:0). Igra Shakhtara tada se potpuno raspala: U 74. minutu pogriješio je Stepanenko, a u nastavku akcije Martinez postigao svoj drugi i treći gol za Inter (3:0). Do kraja utakmice u strijelce se upisao i Romelu Lukaku, postigavši dva gola za konačnih 5:0.

Protivnik Intera u finalu bit će Sevilla, a meč se igra u petak 21. augusta na RheinEnergie Stadionu u Kölnu.