Kylian Mbappe danas slavi 25. rođendan: Znate li sa koliko godina je debitovao u dresu Monaca?

0

Francuski nogometaš Kylian Mbappe u srijedu, 20. decembra, slavi rođendan, a na iznenađenje mnogih napunio je 25 godina.

Mnogim nogometnim fanovima se čini kako je za Mbappea vrijeme stalo, odnosno imaju utisak kako nogometaš ne stari te da uvijek ima isti broj godina. Također, postoje i oni koji misle da je Francuz stariji jer već osam godina igra na najvišem nivou.

Kao dječak Mbappe je debitovao za prvi tim Monaca u francuskom prvenstvu, 2. decembra 2015. godine, sa svojih 16 godina i 347 dana, čime je postao najmlađi igrač u historiji ovog kluba.

Udes na Otoci: Stvorile se velike gužve

U sezoni 2016./17. pomogao je da klub osvoji naslov prvaka Francuske, njihov prvi nakon sedamnaest godina. Godinu dana kasnije za cifru od 180 miliona eura (više od 352 miliona KM) prešao je u Paris Saint-Germain čime je postao najskuplji nogometaš tinejdžer u historiji te drugi najskuplji nogometaš ikada.

Na Svjetskom prvenstvu 2018. godine, Mbappé je postao najmlađi francuski igrač u historiji koji je postigao pogodak na tom takmičenju.

Novo priznanje za mladu zvijezdu Real Madrida: Jude Bellingham poput Kyliana Mbappea

On je svojim sjajnim igrama odveo francusku reprezentaciju do druge titule svjetskog prvaka.

Kako bi već kompletirao svoju karijeru, Francuzu su potrebna samo dva trofeja (Ligga prvaka i Europsko prvenstvo). Igrao je finale Lige prvaka, ali nije uspio podići trofej najjačeg europskog takmičenja. Prilika da osvoji naslov europskog prvaka sa Francuskom imat će priliku već sljedeće godine u Njemačkoj.