Kvalifikacije za EURO 2024: Srbija izgubila u Budimpešti, ugrožen plasman u Njemačku

0

Nakon što su ostvarili pobjedu u Beogradu (1:2), reprezentativci Mađarske savladali su Srbiju i u Budimpešti. Tako su izabranici selektora Marca Rossija došli veoma blizu plasmana na Evropsko prvenstvo.

Domaćin je poveo na Puskas Areni golom Varge u 20. minuti, da bi 13 minuta kasnije Pavlović nakon kornera izjednačio. Rezultat 1:1 na semfaoru je stajao jako kratko, pošto su Mađari uz remek-djelo Szallaija ponovo došli do prednosti.

U nekoliko navrata izabranici Dragana Stojkovića bili su blizu izjednačenja, naročito u 70. minuti kada su Tadić i Pavlović tokom jednog napada pogađali stativu, ali ostalo je 2:1.

Premijera mjuzikla 'Pinocchio' oduševila sarajevsku publiku

Mađarska je sada prva u grupi s 13 bodova iz pet mečeva, Srbija ima 10 iz šest utakmica. Treća je Crna Gora sa osam bodova iz pet susreta, peta Litvanija (5), a zadnja Bugarska (2), piše SCsport.

/ Anketa

Koliko će nogometni Zmajevi osvojiti bodova u utakmicama protiv Lihtenštajna i Portugala?