Kvalifikacije za EURO 2024: Šok za Vatrene, Wales pobijedio Hrvatsku

2

U duelu osmog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se 2024. godine održati u Njemačkoj, reprezentacija Walesa je pobijedila selekciju Hrvatske, a rezultat je glasio 2:1.

Za Wales je dvostruki strijelac bio Harry Wilson, koji je pogađao mrežu Dominika Livakovića u 47. i 60. minuti. Poraz je ublažio Mario Pašalić pogotkom u 75. minuti.

Ovim porazom, Hrvatska je pala na drugo mjesto u grupi D s 10 bodova, koliko ima i Wales. Turska je prva s 16 poena, dok se u grupi još nalaze Armenija (sedam bodova) i Latvija (tri boda).

Gdje je danas novinarka iz filma „Lepa sela lepo gore“: Ima 63 godine i prava je vamp zavodnica

Vatreni do kraja kvalifikacija igraju protiv Armenije i Latvije, te se očekuje da te mečeve pobijede i plasiraju se na Europsko prvenstvo.

U drugim utakmicama rezultati su glasili: Gruzija - Kipar 4:0, Norveška - Španija 0:1, Turska - Latvija 4:0, Češka Republika - Farski Otoci 1:0, Poljska - Moldavija 1:1, Švicarska - Bjelorusija 3:3, Rumunija - Andora 4:0.

/ Anketa

Koliko će nogometni Zmajevi osvojiti bodova u utakmicama protiv Lihtenštajna i Portugala?